▼    Kategorie    ▼

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 1 NG

Výrobce:Alfapumpy s.r.o.
Kód produktu:R1
Záruka:24 měsíců

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 1 NG
nabízíme v těchto variantách:

s kabelem o délce 15mna dotaz
2 140 Kč bez DPH 2 590 Kč Koupit

Technické parametry

Napětí230V
Příkon220W
Max. výtlak63m
Max. průtok1200l/h
Max. ponor10m
Hmotnost3.3kg
Průměr čerpadla99mm
Max. rozměr pevných částic0.5mm

Použití ponorného čerpadla Ruche 1NG:

Tlakové čerpadlo RUCHE 1NG slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot. Je vhodné k zásobování vodou z nádrží, vrtů a kopaných studní.

Malé vnější rozměry umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 104 mm. Maximální ponor čerpadla pod hladinou je 10 metrů. Maximální výtlak čerpadla je 63 metrů. Lze jej požít k čerpání vody ze studní a vrtů až z hloubky přes 40 metrů. U čerpadla RUCHE 1NG oceníte malou hmotnost, nízkou spotřebu elektrické energie, velkou dopravní výšku, snadnou přemístitelnost a instalaci k provozu. Malou nevýhodou tohoto čerpadla je vyšší hlučnost (bzučí) a při instalaci je nutné myslet na to, že se čerpadlo nesmí dotýkat ničeho, o co by se mohlo při čerpání poškodit (hrozí prodření v důsledku vibrací). 

Čerpadlo RUCHE 1NG se uvádí do provozu zasunutím vidlice pohyblivého přívodu do elektrické zásuvky a vypíná jejím vytažením. Ponorné čerpadlo upevňujeme za otvor ve vrchním nálitku na závěsnou šňůru, která je k němu dodávána, nebo na silonové lanko, nesmí být v žádném případě zavěšeno na přívodním kabelu!

Ruche pracuje v režimu S3 -2h/20 min. To znamená, že po 2 hodinách nepřetržitého chodu je nutné jej na 20 minut vypnout. V případě, že se toto neučiní, dochází ke škodlivému namáhání cívky. Může dojít k vypnutí samočinnou tepelnou pojistkou. Po schládnutí tepelná pojistka vibrační čerpadlo RUCHE 1NG opět zapne.

Používání čerpadla Ruche 1NG lze usnadnit zakoupením domácí vodárny DV1, jenž je vybavena tlakovým spínačem, který jednoduchým postupem napojíte kamkoliv na vodovodní soustavu. Při úbytku tlaku (otevření kohoutku) tlakový spínač domácí vodárny DV1 zapne ponorné čerpadlo a naopak při natlakování soustavy (zavření kohoutku) jej vypne. Tímto vynecháte krok zapojování a vypínání pomocí napájecího kabelu, pouze otočíte kohoutkem a voda teče!

Popis vibračního čerpadla Ruche:

Čerpadlo je konstruováno jako ponorné se spodním sáním. Pracuje na principu elektromagnetu. Statorová cívka přitahuje kotvu ve frekvenci napájecího napětí a ta uvádí do pohybu pracovní pryžový píst. Ponorné čerpadlo RUCHE 1NG tedy pracuje jako vibrační. Všechny pohyblivé části čerpadla jsou uloženy v silentblocích.

Výstup z čerpadla má tvar "stromečku" pro lepší upevnění zahradní hadice o průměru 1/2 " až 3/4". Výtlak čerpadla nesmí být uplně zaškrcen.

Výstup čerpadla Ruche pro připojení hadice a závěsné očkoVýstup čerpadla Ruche pro připojení hadice a závěsné očko

Těleso ponorného čerpadla je vyrobeno z hliníkových slitin, pracovní pohyblivé části z pryže. Spojovací šrouby a matice na čerpadle, zpětné klapce a hřídeli jsou z nerezové oceli.

Lidé často hledají toto čerpadlo pod názvem malyš (mališ) a také Ruche NG1.

 

Výkonový graf čerpadla Ruche 1NG

Loading...