▼    Kategorie    ▼

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 2T

Výrobce:Alfapumpy s.r.o.
Kód produktu:R2
Záruka:24 měsíců
Je nám líto, prodej tohoto předmětu je dočasně pozastaven.

Technické parametry

Napětí230V
Příkon220W
Max. výtlak63m
Max. průtok1200l/h
Max. ponor5m
Průměr čerpadla99mm
Hmotnost3.3kg

Vibrační ponorné čerpadlo Ruche 2T
čerpadlo typu Malyš nové generace - horní sání

  • slitina hliníku a ušlechtilá nerezová ocel
  • tepelná ochrana motoru TEXAS INSTRUMENTS
  • přívodní kabel 10 nebo 25 metrů
  • maximální výtlak: 63 metrů
  • dopravní výška 40 metrů
  • průměr čerpadla: 99 mm
  • hmotnost čerpadla: 3,3 kg
  • horní sání
  • součástí balení je závěsná šňůra

Pozsah použití ponorného čerpadla Ruche 2T

Vibrační ponorné čerpadlo Ruche 2T je vhodné pro čerpání čisté nebo mírně zakalené vody bez obsahu pevných a abrazivních částic z kopaných studní i vrtů. Rozsah použití tohoto čerpadla je velice široká, lze jej použít k zásobování vodou na chatách, chalupách, zavlažování zahrad a podobně.

Čerpadlo Ruche 2T vyniká velice ekonomickým provozem, odolností, jednoduchostí instalace a provozem. Přitom však vysokým výkonem a díky kompaktním rozměrům lze použít ve vrtech od 104 mm v průměru!

Jelikož má čerpadlo Ruche 2T horní sání, nikdy nedojde k vyčerpání čerpané kapaliny pod úroveň motoru. Tím je zajištěno chlazení čerpanou kapalinou po celý čas provozu a rovněž nedochází k nasátí sedimentů ze dna studny. Oproti tomu Ruche 1NG múže díky spodnímu sání vyčerpat kapalinu do nižší úrovně, ovšem riziko nasátí nečistot při blízkém dnu je vyšší.

Dostatečný výkon čerpadla Ruche 2T zajišťuje ponor až 5 m pod hladinu při výtlaku až 63 metrů! 

I přes svoji odolnost nedoporučujeme ponorné vibrační čerpadlo pro trvalý provoz vodotrysků, vodopádů, umělých potůčků apod. Čerpadlo není určeno pro čerpání potravin, slané vody, chemických produktů a jiných kapalin obsahujích pevné částice.

Popis ponorného vibračního čerpadla RUCHE 2T

Čerpadla Ruche vychází z čerpadel typu Malyš. Malyš je rusky malý chlapec, což velice dobře vystihuje jeho velikost, proto se jedná o vhodné čerpadlo do vrtu, Čerpadla Malyš byla během času zdokonalena a dnes můžeme říci, že ponorná vibrační čerpadla Ruche patří mezi špičku. Toho bylo docíleno dlouhodobým vývojem a kvalitou použitých materiálů. Dnes se čerpadla Ruche vyrábí z kvalitních hliníkových slitin, pevnostní a nerezové oceli a pryže.

Princip práce ponorného čerpadla je velice jednoduchý. Pracuje na principu elektromagnetu tak, že cívka statoru přitahuje kotvu a ta uvádí do pohybu píst. Velice jednoduché a efektivní řešení zajišťuje vysoký výkon při nízkém příkonu.

Je třeba mít na paměti, že čerpadlo pracuje v režimu S3 - 2h/20min, to znamená že po dvou hodinách provozu čerpadla je nutné jej na 20 minut vypnout. Čerpadlo má zabudovanou tepelnou pojistku TEXAS INSTRUMENTS, která při přehřátí čerpadlo automaticky odpojí. Po vychladnutí jej opět zapne. Tento mechanismus zabraňuje spálení motoru čerpadla.

Ovládání ponorného čerpadla Ruche 2T

Ponorné vibrační čerpadlo Ruche 2T se uvádí do chodu zasunutím vidlice přívodu do standardní zásuvky, odpojením se vypne. Čerpadlo se nikdy nesmí zavěšovat na kabel přívodu! K tomuto účelu použijte závěsnou šňůru, která je k čerpadlu dodávaná, nebo speciální lanko.

Pro automatický chod čerpadla Ruche 2T je vhodné využít domácí vodárnu DV1. Domácí vodárna DV1 pracuje tak, že když otevřete kohoutek, čerpadlo se spustí a když kohoutek uzavřete, čerpadlo vypne. Tím zabraňuje poškození čerpadla. Vhodná je rovněž Domácí vodárna DV2, ta je navíc opatřena tlakovou expanzní nádobou.

Loading...